ČD – Telematika má po 23 letech první propagační film

ČD – Telematika je významná telekomunikační společnost, která vlastní 2. největší optickou síť v ČR. Kromě datových služeb má na starosti i chytré parkování, sledování polohy, wi-fi na vlakových nástupištích nebo kabelová vedení pro kamerové systémy v tunelech. Své aktivity prezentuje v novém profilovém videu z produkce VideoBrothers.
 

„V oranžových vestách s logem ČD – Telematiky jsme v druhé polovině roku 2016 projeli křížem krážem celou republiku. Nahlédli jsme s kamerou do spousty nádraží, na datová centra, tunely, mosty, stožáry, parkoviště, rozestavěnou dálnici i výkopy podél železničních tratí. Výsledkem je první profilové video ve třiaadvacetileté historii této společnosti. Poslouží při prezentaci firmy obchodním partnerům a také při náboru nových zaměstnanců,” popisuje režisér Jan Otruba z brněnské produkce VideoBrothers.
 

Jak hodnotí výsledné video Lucie Tomaštíková, vedoucí odd. komunikace ČD – Telematiky?
 

„Při hledání dodavatele propagačního videa nás zaujala produkce VideoBrothers svými referencemi a kvalitní předchozí tvorbou, kterou zveřejňují na internetu. Líbil se nám styl jejich záběrů i odlišný způsob zpracování videí. Dle mého názoru není mnoho produkcí, které by zvládly poutavě a reálně ztvárnit téma optických kabelů, rádiových přenosových technologií, datacenter a ICT služeb obecně, to vše do poutavého propagačního filmu. VideoBrothers ideálně zkombinovali technickou a estetickou stránku. Díky tomu je v každém záběru kladen důraz přesně na ty prvky, které jsou jádrem práce našich lidí, a tím i služeb poskytovaných zákazníkům.
 

telematika 02

telematika 03

telematika 04

Během osobních jednání jsme oceňovali hlavně jejich aktivní přístup a snahu o maximálně hladký průběh spolupráce. Pojetí videa jsme dokázali odladit vcelku rychle a přivítali jsme i mnohá doporučení, která vycházela z jejich zkušeností. Při realizaci nás potěšila efektivita relativně malého štábu, díky kterému jsme při natáčení příliš nenarušili reálný průběh práce našich zaměstnanců. VideoBrothers na místě pečlivě konzultovali s těmi, kteří účinkují ve videu, tak aby žádný záběr nebyl nepřirozenou stylizací, ale reálnou ukázkou jejich pracovní náplně,” vzpomíná Lucie Tomaštíková.
 

Celkově se na vzniku videa podílelo více než 60 pracovníků ČD – Telematiky různých profesí napříč regiony. Celkem 10 natáčecích dnů bylo organizačně velmi náročných. Každý den bylo nutné stihnout natočit až 4 různé lokace. Díky dispečersky řízenému harmonogramu prací na zakázkách činily jen přejezdy bezmála 3 tisíce km.
 

telematika 06

telematika 07

telematika 08

„Cílem videa bylo zákazníkům přiblížit činnost ČD – Telematiky prostřednictvím práce našich zaměstnanců, na reálných službách, které jim poskytujeme. Štáb doprovázel také náš najatý fotograf. I s ním našli bratři Otrubovi velmi snadno společnou řeč a vzájemně se dokázali sjednotit tak, že v průběhu natáčení vznikla souběžně i rozsáhlá firemní fotogalerie.
 

I přes občasné bojové podmínky v náročném terénu získali filmaři prvotřídní a hlavně autentické záběry. Zvládnout jsme museli různé kombinace počasí, některé pro kameru občas ne zrovna vstřícné typy interiérů a v neposlední řadě i exteriéry jako třeba výkopy v lese, koleje, stožáry na nádražích, střechy budov a s tím související rozličné požadavky na techniku.
 

čd - telematika videobrothers

čd - telematika videobrothers

čd - telematika videobrothers

Někteří naši kolegové měli obavy, že jejich práce není dostatečně fotogenická. Jak je ale na výsledku vidět, stačilo se na věc podívat tím správným pohledem zkušeného filmaře. Vše se podařilo zrealizovat dle plánu díky ochotě našich zaměstnanců a operativnosti celého štábu.
 

Veškeré naše podněty a připomínky byly ochotně zapracovány do výsledného filmu. Položkový rozpočet byl bez jakýchkoliv vícenákladů dodržen a celé video bylo pořízeno za rozumnou, na trhu až překvapivě velmi příznivou cenu. Osobně mohu „kluky“ z VideoBrothers jen doporučit,” chválí spolupráci Tomaštíková.