Co jsme si uvědomili
při točení o topení?

Neplánovaně se nám v podobném termínu sešla natáčení dvou topných systémů. Na tom by ještě nemuselo být nic zvláštního. Točili jsme ale pro dva různé zadavatele a navíc jedno z videí mělo za úkol oba topné systémy vzájemně porovnávat. Jak to celé dopadlo? Dostali jsme se do nechtěného střetu zájmů?
 

Mnoho firem poptávajících propagační video jistě hledá při výběru dodavatele někoho, kdo už s danou problematikou či oborem má zkušenosti. Tento postup je výhodný pro obě strany a často tak odpadne složité vysvětlování. Málokdy je ale cílem, aby se takové spolupráce překrývaly.
 

podlahové topení produktové video

podlahove topeni produktove video

silon PE-Xb

Nám se to stalo před několika měsíci poprvé a i když se nejednalo o přímou konkurenci, musíme uznat, že to byl v první chvíli zvláštní pocit. Oba naši klienti o tom ale samozřejmě věděli.
 

Jak k tomu došlo?
 
Konkrétně se nám sešla zakázka od společnosti Silon a společnosti ES Systems. Pro obě firmy jsme již v minulosti natáčeli. Pro Silon náborové video, pro ES Systems zákaznické testimonialy. Silon je přední evropský výrobce polyesterových stříží a technických kompaundů, ES Systems vyrábí úsporné topné panely. Zatím ty obory moc podobně nezní, že?
 

Kde je tedy problém?
 

Kolize témat jednotlivých videí nastala tím, že Silon se rozhodl podpořit oblast vodovodních a topenářských trubek, které jeho odběratelé vyrábí pomocí kompaundů z materiálu PE-Xb. Vzniknout mělo video o podlahovém topení. ES Systems se pro změnu rozhodl natočit roční srovnávací test. Proti sobě postavil svůj topný panel a teplovodní podlahové topení. Jak celý test topného panelu probíhal se můžete podívat ve videu.
 

Video prezentuje osobní zkušenost majitele domu, který sice využívá podlahové topení, ale do dětského pokoje si pro srovnání nechal na jeden rok nainstalovat topný panel.
 

Dva souboje, dva vítězové
 

Na srovnání nakonec došlo i v případě Silonu. Ve specializované zkušebně jsme napřímo porovnali 2 trubky z různých materiálů a testovali jejich odolnost vůči tlaku. Ať už si vyberete jakýkoliv topný systém, vždy je dobré obrátit se na odborníky využívající kvalitní materiály a zajímat se o reference reálných uživatelů. Podobně to platí i při výběru dodavatele propagačních videí. Hodnocení našich klientů naleznete v kategorii Reference.
 

ES systems reference

Při realizaci těchto zakázek jsme si uvědomili, že do pomyslného střetu zájmů se dostáváme vlastně při každé realizaci propagačního videa. Zájmem našich klientů je vždy získat prvotřídní výsledek. Naším zájmem je vymyslet pro každého originální a efektní pojetí. Video musí být užitečné a pomáhat firmě plnit cíle.
 

Naše společné zájmy se spojí a posílí díky kvalitnímu zadání, které nás dostatečně nasměruje k požadovanému vyznění. Volba výrazových prostředků a nápadů tak nespočívá na náhodě nebo osobních preferencích tvůrce, ale je důkladně promyšlena zkušeným týmem filmařů přímo na míru danému produktu.
 

Svěřte nám i vy tvorbu vašeho firemního videa. Těšíme se na vaši poptávku či zadání.