CzechTrade propaguje projekt Design pro Export

V rámci projektu Design pro Export nabízí vládní agentura CzechTrade služby posilující konkurenceschopnost firem na zahraničních trzích. Jako inspirace pro ostatní zájemce o spolupráci slouží nový propagační film o výhodách propojení firem s designéry. Štáb produkce VideoBrothers se vydal natáčet do společností MMcité, Linet a Botas.
 

Výsledkem je souhrn realizací kvalitních produktů, u kterých jde funkčnost ruku v ruce s estetikou. Výhody takové symbiózy se odráží především na podílu vývozních aktivit firem, které v některých případech dokonce převyšují tuzemský odbyt.
 

Firma MMcité se zabývá vývojem městského mobiliáře. Základem její koncepce je moderní design, který byl mnohokrát oceněn v prestižních soutěžích, proto jistě nepřekvapí, že i zakladatelé firmy jsou sami designéři.
 

Linet patří díky kvalitním produktům a originálním inovacím mezi elitu na trhu se zdravotnickou technikou. Řadí se k pětici největších výrobců nemocničních lůžek na světě. Specifikem Linetu je využívání více designérů, což vytváří vnitřní konkurenční prostředí a větší motivaci.
 

Botas se může pyšnit šedesátiletou tradicí výroby sportovní obuvi. Označení “Botasky” se v Česku dávno vžilo jako obecný název pro sportovní obuv všech značek. Na tuto tradici navazuje nová kolekce Botas classic 66. Projekt vznikl původně jako školní zadání, ale díky své propracovanosti a také úspěchům na výstavách se u příležitosti 60 let firmy dostal do běžného prodeje. Stal se módní ikonou, stylovým doplňkem a dokonce turistickým suvenýrem.