Hledáte zaměstnance?
Sáhněte po videu jako Dudr

Zaměstnanců je nedostatek. Ani super kolektiv, lákavé benefity nebo extra dovolená nepomůže, pokud se o těchto výhodách potenciální uchazeči nedozví tou správnou formou. Jednoduše řečeno, chcete-li, aby vás vaši zaměstnanci doporučovali svým příbuzným či známým jako skvělého zaměstnavatele, dejte jim k tomu vhodný a jednoduchý prostředek. Dejte jim náborové video.
 

Jaké výhody má tvorba náborových spotů a jak pracovat se zaměstnanci při rozhovorech, které jsou často jejich součástí, jsme si řekli zde: Náborové video: 3 výhody a jak je využít v praxi.
 

Tentokrát se konkrétně podíváme, jaký postup při hledání zaměstnanců zvolila firma Dudr Tools.
 

Natáčení u Dudrů bylo “fakt vostrý” už před dvěma lety, kdy jsme jim realizovali propagační film: Při tomto natáčení nám chvílemi tuhla krev v žilách.
 

Věnují se totiž výrobě pilových pásů, neustále rostou, brzy oslaví jubilejního 100. zaměstnance a navíc plánují stavět novou halu. Přesně z těchto důvodů mají neustále nedostatek pracovníků. Jako řešení jsme jim doporučili se v náborových kampaních prezentovat také pomocí videí.
 

Dudr Tools natáčení

Výhoda byla, že již od nás měli dostatek kvalitního obrazového materiálu z propagačního filmu a čerpat jsme mohli navíc i z množstní pěkných nepoužitých záběrů. Nabízelo se tedy řešení dotočit rozhovory se zaměstnanci a vytvořit náborový spot kombinací autentických rozhovorů a ilustračních záběrů z prostředí firmy.
 

Po konzultaci s vedením, marketingem i s nově vzniklým personálním oddělením jsme společně stanovili plán vytvořit pestrou náborovou kampaň s množstvím videí různého pojetí a zaměření. Tak, aby si každý zaměstnanec při sdílení i zájemce o práci při hledání mohl vybrat přesně ten druh a obsah videa, který mu nejlépe vyhovuje.
 

Vedle “klasického” mluveného HR videa jsme proto navrhli a vytvořili i krátké kreativní spoty. Ty mají za cíl hravou formou akcentovat konkrétní dovednosti a specifika zdejší práce a přirovnat je s nadsázkou k jiným profesím.
 

Vznikl tak například spot s claimem “Nemusíš být zrovna baletkou, aby se ti u nás líbilo.” V podobném duchu se nese spot s motivem Fakíra a celý tento koncept lze do budoucna dále rozvíjet vymýšlením nových podobností a paralel.
 

Reklamy jsou využívány buď samostatně nebo v tandemu s volně navazujícím informačním videem, které doplnilo existující rádiový audio spot o záběry z propagačního filmu.
 

Cože, nepovedené záběry hned na začátku videa? Ale vlastně proč ne?
 

U náborového spotu je hlavní přirozenost a uvolněnost. Přesně tak probíhalo celé natáčení, a proto jsme se rozhodli nejzábavnější momenty vzniklé často “mimo záznam” nejen použít, ale dokonce jejich sestřihem celou mluvenou verzi videa zahájit.
 

Spot i celá kampaň nese název “Je mi tu dobře” a vystihuje pohodovou atmosféru a přátelský kolektiv. A aby těch verzí nebylo málo, aktuálně vznikají ještě spoty prezentující konkrétní profese, které podrobněji ukazují jednotlivá pracoviště a zmiňují hlavní benefity, na které se zaměstnanci mohou těšit.
 

„Videospoty využíváme do náborových kampaní například na sociální sítě a po čtvrtletním vyhodnocení jsme byli velmi spokojeni. Tento způsob propagace se ukázal jako efektivní. Zjistili jsme, že videa opravdu fungují lépe než fotografie nebo grafické inzeráty a jsme rádi, že je naším parťákem při realizaci právě společnost VideoBrothers,” hodnotí spolupráci Jarmila Barboříková z marketingu Dudr Tools.
 

VideoBrothers reference Dudr Tools - hodnocení spolupráce

Svěřte nám i vy realizaci personálních spotů vaší firmy. Těšíme se na spolupráci.