Jak pomohli inovační experti moravskoslezským firmám?

Dřevěné motýlky, antény, workoutové hřiště nebo kontrolu kvality v továrně Hyundai, to vše jsme natáčeli pro Moravskoslezské inovační centrum. Série šesti videí popisuje zkušenosti firem s programem Expand. Díky němu mohou malé a střední firmy získat pro svůj rozvoj pomoc zkušených expertů.
 

Podstatou krátkých testimonialů je přiblížit divákovi zaměření firmy, popsat problém nebo výzvu, kterou řešili a především na konkrétním příkladu ukázat, jak se vše díky MSIC podařilo dotáhnou do zdárného konce.
 

Program Expand je určen zejména pro firmy, které mají nebo chystají vlastní produkt či službu a chtějí rychleji růst a zvýšit svoji ziskovost. A také pro firmy, které zavádějí náročné inovace a postrádají některé potřebné zkušenosti.
 

Sázka na autentičnost
 

V tomto druhu videí nebývá příliš prostor na vyumělkované kompozice a složité aranžování. Netočili jsme pro dané firmy, ale pouze o těchto firmách pro MSIC, takže požadavek na rychlost a minimální narušení běžného provozu byl ještě důležitější než obvykle.
 

MSIC Expand Hlimont

MSIC Expand iDevBand

MSIC Expand WOclub

Naším úkolem bylo vytěžit z dané situace maximum a prakticky bez přípravy či možnosti obhlídek a plánování natočit to nejlepší, co nám několikahodinová návštěva umožnila.
 

MSIC Expand BeWooden

MSIC Expand Tint

MSIC Expand WOclub
 

Hodně zkušeností s tímto druhem natáčení jsme nasbírali už v roce 2012 shodou okolností také v Moravskoslezském kraji, kde jsme realizovali veřejnou zakázku pro Regionální operační program Moravskoslezsko. V 50 videích jsme tehdy zmapovali přínos evropských dotací v kraji.
 

Tentokrát nás čekaly firmy BeWooden, Sectron, Hlimont, Tint, WOclub a iDevBand, pestrá směsice oborů a produktů od mobilních aplikací po hydraulické nakladače.
 

Díky programu Expand identifikujete konkrétní problém, získáte adekvátního experta pro jeho rychlé řešení. Minimalizujete tím náklady, nepotřebujete téměř žádnou administrativu, celý proces navíc probíhá ve velmi osobní rovině.
 

Veškerá realizovaná videa o programu Expand naleznete v youtube playlistu MSIC Expand. Pevně věříme, že se tento cyklus brzy dočká pokračování, protože zajímavých a inspirativních firem je v Moravskoslezském kraji opravdu hodně.