Jak propagovat videem
něco, co nelze natočit?

Při tvorbě reklam a propagačních filmů se setkáváme s mnoha zajímavými výzvami. Není výjimkou, že se natáčí o novém produktu ještě před jeho uvedením na trh nebo dokonce před jeho dokončením. Jako možné řešení se v takovou chvíli nabízí využití animace. Kreslené představení produktu nebo služby může být názorné a užitečné, ale má svá úskalí. Hrané pojetí vždy působí reálnějším dojmem.
 

Animovaných explainerů i ručně kreslených “whiteboard” videí je na internetu záplava a všechny jsou si značně podobné. Spousta startupů, které je využívají, řeší současně problém, že jejich službu zákazník nezná a neví, jak funguje. Potřebují ukázat opravdový přínos a odlišit se od konkurence. Přesně k tomu se nejlépe hodí reálně natáčené video. S živými herci ve skutečném prostředí je rázem i abstraktní služba uvěřitelná a “hmatatelná”.
 

Ano, produkt či službu lze propagovat reálně natáčeným videem a vůbec ho přitom neukázat. Například u mobilních aplikací, které často průběžně vylepšují svůj vzhled i funkčnost, je to navíc jeden ze způsobů, jak uchovat aktuálnost a využitelnost propagačního videa po co nejdelší dobu.
 

V podobné situaci byla také vzdělávací aplikace FUN learning. Ve chvíli, kdy jsme o ní realizovali reklamní spot, se celý systém teprve dokončoval. Zvolili jsme proto pojetí, které ukazuje příklady reálných situací a míst, kde lze aplikaci používat. Herci pracují s notebooky, tablety i mobily, ale informace o dění na obrazovkách těchto zařízení je znázorněna animovanou grafikou vloženou přímo do obrazu.
 

Zadavatel měl již zpracováno velké množství grafických podkladů, ze kterých jsme mohli čerpat a inspirovat se. Zajímavostí byl požadavek na téměř černobílé zpracování. Video bude klientovi sloužit bez ohledu na aktuální vzhled aplikace a v případě změny funkcí bude vždy snadno aktualizovatelné pouhou úpravou grafiky.
 

Fun Learning park

Fun Learning tramvaj

Fun Learning firma

“Spolupráce byla vynikající. Agentura pracovala systematicky a velmi precizně. Jakýkoli podnět nám předkládali k odsouhlasení, komunikace byla pružná, věcná a rychlá. VideoBrothers dokáží být skvěle kreativní a zodpovědní k výsledku díla zároveň. Navíc musím ocenit jejich proaktivitu i v administrativní poloze spolupráce.
 

Zakázku jsme měli ze 75% dotovanou z Kreativních voucherů, s čímž mají VideoBrothers mnohaleté zkušenosti, takže nám poradili i při vyplňování žádostí a formulářů,” pochvaluje si výsledek i průběh spolupráce Soňa Staňková.
 

Fun learning park

Fun learning město

Fun learning kavárna
 

Rádi vymyslíme řešení, jak propagovat videem něco, co “nelze” natočit, i pro váš produkt či službu. Neváhejte nás kontaktovat.