Kolik stojí propagační film?

Poptávkový server Videoflot připravil ve spolupráci s produkcí VideoBrothers další díl oblíbené rubriky “Co za to?” Nahlédnout můžete do zákulisí vzniku imageové reklamy a produktového videa pro OKIN facility. Dozvíte se, jaký byl postup realizace, kdo se na něm podílel, kolik to vše stálo i podle čeho si klient tvůrce vybral a jak byl s výsledkem spokojen.

Zadání předpokládalo realizaci jednoho videa prezentující systém Helpdesk. Přes něj jsou zadávány a řešeny požadavky na údržbu a správu nemovitostí i další nabízené služby od ostrahy po úklid. Cílem videa tedy bylo přesvědčit zákazníky, že služby OKIN facility jsou podpořeny jednoduchým systémem kontroly a plánování zakázek, a že pokud chtějí dlouhodobě snižovat náklady a zvyšovat efektivitu jednotlivých služeb, musí poskytnout OKINu prostřednictvím Helpdesku svá data.

Na základě doporučení produkce VideoBrothers se nakonec realizovala videa rovnou dvě. Imageová reklama OKIN loves DATA prezentuje celkovou ideu a filosofii společnosti, druhé referenční video přibližuje konkrétní přínos systému Helpdesk na příkladu reálného klienta. Obě videa byla natáčena i zpracovávána současně. Vhodné záběry byly doplněny animovanou grafikou znázorňující všudypřítomná data, která nás obklopují a je potřeba je využít.

OKIN animovana grafika

Pro referenční video byla vybrána společnost Ahold, která Helpdesk využívá v hypermarketech Albert. V září proběhly první schůzky, obhlídky, příprava scénáře a návrhů grafiky. Během dvou říjnových dnů se natáčelo a začátkem prosince byly finální verze obou videí hotové v české i anglické verzi.

videobrothers studio

Při výběru dodavatele videí posuzovalo marketingové oddělení OKINu také předchozí tvorbu uchazečů. „Díky referenčním videím jsme VideoBrothers vybrali i přesto, že jejich předběžný cenový odhad byl prakticky nejvyšší z došlých nabídek. S výsledkem i s přístupem VideoBrothers jsme velmi spokojeni. Rozhodně doporučuji,“ hodnotí David Rýpal, Brand Manager OKIN GROUP.

rozpocet okin