Mezinárodní hudební konference a showcase festival

Nouvelle Prague je první festival typu showcase v České republice. Díky své poloze v srdci Evropy a kvalitnímu leteckému spojení je Praha ideálním místem pro exklusivní festival tohoto typu. Na Nouvelle se řeší aktuální hudební trendy, objevují budoucí světové hvězdy a hlavně získávají nové kontakty.
 

Festival se koná ve výrobních a reprezentačních prostorách pivovaru Staropramen. Celý areál postavený v druhé polovině 19. století v sobě skrývá mnoho prostor vhodných pro pořádání podobných akcí. Vždy na dva listopadové dny se do Prahy sjedou významní hudební agenti, bookeři, promotéři a také kapely z domova i ze světa.
 

Program je rozdělen na konferenční část, kde se v panelových diskusích probírají aktuální témata hudebního průmyslu a showcase vystoupení nadějných kapel. Veškeré dění a atmosféru pro organizátory již od prvního ročníku zaznamenává produkce VideoBrothers. Kromě oficiálních sestřihů vznikají také tematické upoutávky.
 

Druhý ročník (2014) s sebou přinesl rozšíření showcase programu o nadějné tuzemské kapel a také premiérové udílení cen Nouvelle Prague.
 

“Zkušenosti Nouvelle Prague s VideoBrothers by se asi daly jednoduše označit jako vynikající. Přesnější však bude, když ohodnotíme přístup VideoBrothers jako velmi přátelský a současně velmi profesionální, neboť jsou šikovní nejen po odborné stránce, ale také nadmíru ochotní, kreativní, pracovití, flexibilní, rychlí a odevzdaný výstup vždy přesně odpovídal našemu zadání,” popisuje PR manager Michal Rejzek.