Nejlepší český propagační film

Znojmo potvrdilo svůj dřívější úspěch na festivalu turistických filmů a znovu obsadilo 1. místo na Tour Region Filmu 2013 v Karlových Varech. Odborná porota letos již po 46. vybrala ty nejlepší filmy států, regionů a měst. Dvacátým rokem jsou také zvlášť oceňovány filmy z České republiky.
 

Kromě úspěchu v 1. kategorii české sekce se propagační film města Znojma pro rok 2013 těšil také z přízně mezinárodní poroty. V celosvětové konkurenci obdržela znojemská tříminutová reklama Cenu hejtmana Karlovarského kraje. Produkce VideoBrothers s.r.o. získala na TourFilmu již šesté ocenění v průběhu posledních pěti let.

 

“Po letošních dvou úspěších s tímto snímkem na festivalech v Itálii a Srbsku je potvrzení kvality filmu i na domácí půdě velmi příjemné,” uvedl Vítězslav Otruba, jeden ze dvou režisérů filmu. “V konkurenci 143 českých a 747 světových děl je skvělé získat hned 2 ocenění naráz. Ještě navíc, když jsme stejného úspěchu dosáhli i s přechozím propagačním filmem města Znojma,” dodává Jan Otruba, druhý z bratrů.

Tour film 2013 oceneni