Turistická propagační videa v době koronaviru

I když se může zdát, že turismus v poslední době značně ustrnul, léto 2020 bylo v tomto ohledu výjimkou. Právě během loňského léta vznikaly turistické propagační filmy, jež budou prezentovat jednotlivé oblasti v letošním roce. Důvěru v naši produkci vložilo tradičně město Znojmo, se kterým máme tu čest spolupracovat už přes 10 let a nově nás oslovil také svazek obcí okolo Baťova kanálu.
 

I zde se nám podařilo využít dřívější zkušenosti s tímto regionem. Slovácko jsme v minulých letech s kamerou několikrát navštívili při tvorbě propagačního filmu Jihomoravského kraje. Tentokrát jsme měli možnost ho poznat více do hloubky.
 

Baťův odkaz v nás rezonuje i díky aktivitám, které máme ve Zlínském kraji. Právě zde totiž vznikají videa nového youtube projektu Mii Paintings. Navíc, pro město Zlín jsme v roce 2008 realizovali naše úplně první turistické propagační video. To také zahájilo sérii úspěchů na festivalu Tourfilm, kterou loni rozšířila Hlavní cena v kategorii propagační spoty za video Znojemské vinobraní 2018.
 

Jaké to tedy bylo natáčet v době koronaviru?
 

Během jara i podzimu jsme si samozřejmě vyzkoušeli natáčení v rouškách. Naštěstí to pro nás nebylo nic nového. Například při tvorbě produktových videí o elektronových mikroskopech pro Delong Instruments jsme si před několika lety užili roušek a dalších ochranných pomůcek také docela hodně.
 

Natáčení v rouškách

Tentokrát se pravidla měnila za pochodu. Ze začátku nebylo jasné, zda se veškerá nařízení vztahují také na osoby vystupující před kamerou. Proto jsou v jarním e-Putování po vinicích, které jsme natáčeli pro Znovín Znojmo, v některých záběrech lidé s rouškou a v jiných bez roušky. Vždy s ohledem na to, kolik před kamerou vystupovalo osob a jak daleko od sebe stály.
 

Tohle vše se naštěstí vůbec nedotklo natáčení pro Baťův kanál. V létě veškerá omezení jako mávnutím kouzelného proutku opadla a my se naplno pustili do tvorby. Kromě pohody na vodě a kolech jsme si užili také vinice, rozhlednu, skanzen a dokonce zoo. Cílem bylo přirozeně zobrazit nejzajímavější místa, která mohou lidé navštívit a inspirovat je k naplánování příští dovolené právě na Baťově kanále.
 

Baťův kanál - propagační video 2021

Baťův kanál 2021

Baťův kanál 2021

Pro město Znojmo jsme měli původně v plánu natáčet Znojemské historické vinobraní, což je největší akce svého druhu v České republice. Ani léto ale vlivem omezení velkých akcí nepřálo pořádání podobných festivalů, a tak se ve Znojmě rozhodli vzájemně propojit desítky okolních obcí společnou akcí v původním termínu Vinobraní a rozprostřít tak desetitisíce návštěvníků do větší oblasti.
 

Vinařské tripy Znojmo

Vinařské tripy Znojmo

Kam za vínem na Znojemsku

Záměr se velice vydařil. Pod názvem Vinařské tripy se konala série otevřených sklepů. V některých obcích dokonce úplně poprvé. Výsledkem je video, které odkazuje na motivy dobře známé z Vinobraní, prezentuje Znojmo jako přirozené centrum celého regionu a zve k návštěvě vinařských cílů v širokém okolí. Pomyslným společným rysem turistických videí realizovaných v loňském roce se tak stal motiv propojení celého regionu a sloučení propagace více míst do jednoho videa.
 

„Spolupráce s firmou VideoBrothers byla pro nás velmi příjemná. Oceňujeme zejména vstřícný a kreativní přístup při realizaci nového propagačního videospotu Baťova kanálu. S výsledkem jejich práce i s přístupem jsme byli nadmíru spokojeni. Na propagační videospot máme pozitivní ohlasy, jak od návštěvníků Baťova kanálu, tak i od odborníků,” doporučuje spolupráci Martina Kočvarová z marketingu Obcí pro Baťův kanál.