VideoBrothers zasedne v porotě cen Anděl za rok 2015

Režisér Jan Otruba z produkce VideoBrothers se stal členem Akademie populární hudby v kategorii Videoklip roku 2015. Spolu s dalšími dvaadvaceti akademiky tak ve dvoukolovém hlasování rozhodne o nejlepším českém hudebním klipu roku 2015.

Vyhlášení Cen Akademie populární hudby Anděl za rok 2015 se uskuteční 9. dubna 2016 v přímém přenosu České televize. Novinkou bude živé vysílání žánrových cen na kanálu ČT Art. “Pětadvacátý let Andělů nabídne mimořádné hosty, mimořádná čísla a mimořádný večer,” uvedl prozatím bez bližších podrobností ředitel cen Lešek Wronka.

“Když mě začátkem roku oslovil hudební ředitel televize Óčko Michal Klein, zda mám zájem se podílet na letošním hlasování, tak to pro mě byla velká čest. Možnost zapojit se do rozhodování o výsledcích cen Anděl, tedy ocenění, které je udělováno na základě nominací a hlasování zkušených odborníků, vnímam jako prestižní záležitost,” přiznává Jan Otruba, který se tvorbě hudebních videí sám v minulosti věnoval.

ceny andel 2015

Jeho produkce VideoBrothers má za sebou spolupráci s interprety jako jsou Divokej Bill, Mňága a Ždorp, Kamelot, Vlasta Horvát, Chinaski nebo Aneta Langerová a mnoha dalšími. Pro většinu z nich natáčeli videoklipy opakovaně. Od roku 2007 točí bratři Otrubovi oficiální videa pro festival Rock for People a od roku 2013 také pro Nouvelle Prague, první mezinárodní showcase festival v České republice.

Nejlepší 3 české hudební videoklipy roku 2015 podle VideoBrothers:

Johny Machette feat. Ondřej Brzobohatý – Spasitelé

Aneta Langerová – Tragédie u nás na vsi

Barbora Poláková – Nafrněná