Znovín Znojmo točí videa o vinařské turistice

Tradiční jihomoravský výrobce odrůdových vín neustále udává trendy českého vinařství. Znovín kdysi mezi prvními zaváděl dnes již běžnou zásilkovou službu. V současnosti aktivně propojuje víno s uměním i se sportem a turistikou. Ne nadarmo se stal v roce 2012 vítězem soutěže Vinařství roku pořádané Svazem vinařů České republiky.
 

Mezi nejoblíbenější akce pořádané Znovínem patří Den Znovín Walkingu, jarní Putování po vinicích Znojemska, podzimní Putování po archivních sklepích, cyklistický závod Znovín cup, Burčákfest a nově také letní Putování za Hustopečskými vinicemi. Z jednotlivých těchto akcí vznikají divácky atraktivní turisticko vinařské filmy v režii VideoBrothers.
 

Propracovaný turistický program nabízí možnost poznat jihomoravskou krajinu pěšky i na kole, zjistit původ hroznů, prohlédnout si místa uložení archivních lahví a především ochutnat víno přímo ve vinohradech. Díky videím je autentická atmosféra zprostředkována i budoucím potenciálním návštěvníkům. Ti jsou tak více motivováni stát se registrovanými zákazníky a získat možnost navštívit i speciální akce určené pouze pro zvané hosty, kde je účast podmíněna dostatečným ročním odběrem vín.
 

“Mohu říci nejen já, ale i naši zákazníci, kteří videa sledují, že mají spád, svěžest, vystihují podstatu a vůbec, jsou moderně natočena a ozvučena příjemnou hudbou. Jsme moc spokojeni a vřele doporučujeme,” chválí výsledek vzájemné spolupráce ředitel Znovínu Pavel Vajčner.