Vodácký teambuilding: Stavebniny DEK na divoké řece

Firmy pro své zaměstnance i klienty často pořádají nejrůznější sportovní utkání či golfové turnaje. Společnost DEK se rozhodla svým zákazníkům přinést něco nového a nevšedního. “Chtěli jsme prožít netradiční zážitky, na které budeme vzpomínat celý život. Přesně toto nám přineslo splutí řeky Salzy,” popisuje oblastní ředitel Jan Mezera.

Akci organizačně zajistilo znojemské Centrum Vodárna a na realizaci videozáznamu si přizvalo produkci VideoBrothers. Dva štáby sledovaly účastníky během jízdy z okolních břehů překrásné horské přírody i přímo z vody. Důkladně tak byla prověřena vodotěsnost veškerého vybavení i členů týmu.

“S vodáky úzce spolupracujeme na tvorbě propagačních filmů pro město Znojmo, které se nově profiluje díky řece Dyji jako ideální místo pro vodácké začátečníky a rodiny s dětmi. Realizace adrenalinověji pojatého spotu ze sjíždění alpské řeky pro nás bylo vítané zpestření,” vzpomíná kameraman Jan Otruba.

Salza bývá označována za jednu z nejhezčích divokých vod v Alpách. Její velkou výhodou je krásné okolí, dokonalé peřeje a relativní bezpečnost. Mezi vodáky je vnímána jako řeka učitelka. Centrum Vodárna nabízí všem zájemcům o podobný zážitek zajištění kompletního vybavení na vodu – tj. lodě Baraky, neopreny, helmy, vesty, pádla i ubytování a stravu. Kapacita je omezena na 26 účastníků + 3 instruktoři znalí divoké vody.

“Nejen naši zákazníci, ale i my jsme byli doslova nadšeni. I přes částečnou nepřízeň počasí se všichni těšíme na příště. Celá akce je ideální jak pro adrenalinový zážitek s klienty, tak pro teambuildingové akce, či prostě skupinky nadšených přátel,” dodává Mezera.

DEK trade salza

Znojemská vodácká videa z produkce VideoBrothers zaujala v roce 2015 také redaktory České televize. Ve své reportáži z 2. června 2015 porovnala redaktorka Martina Tlachová kvalitu Znojemského videa s propagačním spotem Jihomoravského kraje. Z tohoto pomyslného duelu vyšlo Znojmo dle hodnocení odborníků jako jednoznačný vítěz.

Na rok 2016 chystají znojemští vodáci další videa o svých komerčních i rekreačních aktivitách. Představeny budou např. nové možnosti stanování během vícedenních výletů po Dyji ze Znojma např. až k Novomlýnským nádržím.