Freeport si nadělil rekordní návštěvnost a video

Freeport Fashion Outlet je prvním nákupním centrem svého druhu v ČR a současně jedním z největších ve střední Evropě. Leží na česko-rakouských hranicích jen kousek od Znojma. Vybrat si můžete z více než 250 světových značek v 75 obchodech. Kvalitní móda za ceny až o 70 % nižší než v běžných obchodech láká stále více zákazníků.
 

Rok 2014 byl pro Freeport úspěšný. Obchodní centrum zvýšilo obrat o 8,7 % a návštěvnost meziročně narostla o 11,3 %. Tyto hodnoty jsou dosud nejlepšími výsledky od otevření před jedenácti lety. S ohledem na počet návštěvníků byl prosinec 2014 nejsilnější měsíc v historii centra. Ve stejnou dobu zavítala na Freeport s kamerou také produkce VideoBrothers, aby zaznamenala předvánoční atmosféru a pohodové nakupování. Prostřednictvím dvou videí se Freeport rozhodl popřát zákazníkům nejprve příjemné Vánoce a později šťastný nový rok.
 

Ředitele centra Jana Procházku těší pozitivní vývoj: „Čísla hovoří sama za sebe: Naše nabídka značek, cílené marketingové akce a atraktivní otvírací doby se osvědčily. Abychom i v budoucnu navázali na dosavadní úspěchy, budeme zážitek z nakupování pro naše zákazníky ještě zvyšovat.” Mezi nejvyhledávanější značky centra patří: Adidas, Gant, Lacoste, Nike, Tommy Hilfiger a nově také Benetton. Ze služeb nechybí klenoty, oční optika, kadeřnický salón, 6 kaváren a restaurací.
 

V roce 2015 bude otevřeno osm až deset nových obchodů. Současně devět značek změní v rámci centra své místo a provede modernizaci designu své prodejny. Plánovaná je také investice do parkovacích míst pro zákazníky a do příjezdových komunikací k outletovému centru. V propagaci Freeport využívá také spolupráce se známými osobnostmi. Aktuální tváří centra je Simona Krainová, úspěšná modelka, moderátorka, herečka a podnikatelka v jedné osobě. Freeport si oblíbila, protože zde nakoupí chytře – za méně peněz, více oblečení pro sebe i celou rodinu.
 

freeport simona krainova

Zajímavé jsou i statistiky: Již 80 % návštěvníků nakupuje na Freeportu pravidelně. V průměru pocházelo 47 % zákazníků z Rakouska, 45 % z České republiky, 5 % z Ruska a 3 % z ostatních zemí. Podíl Rakušanů stoupl během víkendů na cca 60 %. Více než polovina rakouských spotřebitelů přijela z Vídně. Protože má Freeport otevřeno i v neděli, dosahuje 54% celkového obratu během víkendů. Průměrná doba pobytu zákazníků v nákupním centru Fashion Outlet činí cca 2 hodiny.