Trailery a denní setřihy z Rock for People 2014

20. ročník multižánrového festivalu Rock for People se nesl v duchu oslav. Speciálním hostem byla hvězda akčních filmů Steven Seagal v nezvyklé roli bluesového hudebníka. Vlastní dvacítku si na pódiu společně se zakladateli festivalu připomněla také skupina Chinaski a poslední koncert před ohlášenou přestávkou odehrála obnovená Lucie. U všeho dění byl s kamerou také tým produkce VideoBrothers.
 

Počátky spolupráce bratří Otrubů a RFP sahají do roku 2007, kdy se festival přesunul z Českého Brodu do Hradce Králové. Od té doby objem prací postupně narůstal až se ustálil na komplexním balíku videí, jejichž příprava začíná již několik měsíců před samotným festivalem. V roce 2014 vzniklo celkem 12 videí propagujících Rock for People. Nejviditelnější z nich bývá oficiální trailer a reklamní spot, který šíří mediální partneři festivalu i samotní fanoušci na sociálních sítích.
 

Samostatnou kapitolou jsou denní sestřihy realizované v posledních dnech příprav a během konání festivalu. Videa jsou zveřejňována na YouTube často ještě před půlnocí toho dne, o kterém pojednávají a umožní divákům nahlédnout do zákulisí stavby pódií, VIP autogramiád zahraničních hvězd i mezi bouřící dav fanoušků v prvních řadách pod pódiem během koncertů. Headlinery Rock for People 2014 byli Manu Chao, Biffy Clyro a Madness. Za 8 let spolupráce se však VideoBrothers poštěstilo již natáčet koncerty takových legend jako jsou The Prodigy, Massive Attack, Skrillex nebo The Offspring.
 

“Nejlepší kreativní dodavatelé jsou ti, s nimiž se sejdete nad zadáním a poté nad výsledkem. Který navíc v 99% bez výjimky akceptujete, prostě proto, že je přesvědčivý a nemáte s ním spojené žádné komplikace v průběhu výroby. To jsou VideoBrothers – naši „neviditelní“, empatičtí a výkonní bratři na frontě Rock for People,” popisuje spolupráci mluvčí festivalu Jiří Hlinka.
 

To nejzajímavější z denních sestřihů přináší pěkně pohrodě oficiální aftermovie z RFP 2014: