10 let spolupráce VideoBrothers a Rock for People

Festival Rock for People má za sebou 22. ročník. Headlinery byli v roce 2016 Massive Attack, The Offspring a Bullet for my Valentine. Skvělou show předvedli také Five Finger Death Punch, The 1975, Chvrches, Enter Shikari a desítky dalších. Pro produkci VideoBrothers, která zajišťuje tvorbu oficiálních upoutávek, denních sestřihů i aftermovie, to byl již 10. ročník spolupráce.
 

„V roce 2016 u nás vzniklo celkem 10 videí na téma Rock for People. Kromě TV spotů a průběžných sestřihů z jednotlivých festivalových dní jsme přímo na Rock for People natáčeli také záběry do reklamního spotu pro jednoho ze sponzorů,” upřesňuje Jan Otruba z VideoBrothers.
 

Videem z Rock for People se rozhodli prezentovat tvůrci mobilní aplikace Cool Ticket, díky které mohli návštěvníci festivalu platit na několika barech bezhotovostně pomocí chytrých telefonů.
 

polecam videobrothers„Na festivalu Rock for People jsme také důkladně otestovali náš zdokonalený systém natáčení z teleskopické platformy, který jsme poprvé využili při natáčení oslav 25 let pojišťovny Kooperativa během akce s názvem Náš festival.
 

Tento postup využívá několikametrovou odlehčenou teleskopickou tyč, na které je přes víceosou stabilizaci připevněna širokoúhlá 4K kamera. Vznikne tak dlouhý, skvěle pohyblivý a snadno přemistitelný malý jeřáb, který operátor může držet pouze rukama, bez nutnosti mít s sebou stativ. Toto zařízení bývá označováno jako “polecam”.
 

Na davových akcích typu Rock for People je tento postup jednou z alternativ, jak získat efektní pohyblivý záběr z nadhledu a vyhnout se přitom legislativně problematickému využití záběrů z dronu,” popisuje novinku Vítězslav Otruba z produkce VideoBrothers.
 

AFTERMOVIE Rock for People 2016:

DENNÍ SESTŘIHY Rock for People 2. – 5. 7. 2016