Začíná to kuličkou a končí nárazníkem Kodiaqu

Před natáčením tohoto videa by nás ani nenapadlo, co všechno uvnitř auta je vlastně z “polystyrenu”. A nejen uvnitř auta. To co začíná množstvím kuliček v obřím vaku, končí také jako izolace tepelného čerpadla, box na pizzu či výplň žehlícího prkna. Takto široké je využití různých druhů materiálů, se kterými pracuje Wolters Europe.
 

Oslovil nás jejich HR manažer s poptávkou na tvorbu firemního videa. Automaticky jsme předpokládali, že řeč bude o náborovém videu. Jak se ale ukázalo, potřebovali spíš firemní propagační video, které ukáže, co vše dělají, jak to u nich vypadá a k čemu je to celé vlastně dobré.
 

Takové video může být stejně užitečné uchazečům o zaměstnání jako i potenciálním klientům. Povědomí o kvalitách firmy a hrdost na svého zaměstnavatele se mu úspěšně daří zlepšovat také u stávajících pracovníků.
 

wolters youtube4

Dobře informovaný uchazeč o zaměstnání, který má co nejlepší představu, jaké prostředí ho čeká, vám ušetří čas. Zájemcům o náborové video, kteří zatím nemájí žádné oficiální firemní promo video, doporučujeme začít tvorbou firemního propagačního videa.
 

wolters 38

Čistokrevný nábor s rozhovory se zaměstnanci a s prezentací benefitů snadno vznikne následně jako jednoduchá a přirozená nástavba promo videa. Stačí, když dotočíme rozhovory a vytáhneme ze šuplíku další pěkné nepoužité záběry z realizace hlavního videa.
 

Nebo můžeme rovnou vše natočit naráz a ušetřit vám část rozpočtu na příště. Všechny uvedené postupy a jejich výhody rozebíráme podrobněji v tomto článku:
 

Náborové video: 3 výhody a jak je využít v praxi
 

wolters 01

wolters 21

wolters 02

Ať už tedy máte předchozí zkušenosti s tvorbou videí nebo si nás naopak vyberete jako svého prvního dodavatele video obsahu, vždy můžete očekávat, že vám pomůžeme se ve všem zorientovat. Budeme vám průběžně posílat neveřejné náhledy k odsouhlasení nebo připomínkám.
 

Spolupráce s Wolters Europe proběhla v několika krocích:
 

- Ujasnili jsme si ZADÁNÍ
- Dohodli jsme ROZPOČET a pojetí
 

- Vyrazili jsme na OBHLÍDKY a naplánovali termíny
- Proběhlo NATÁČENÍ ve výrobě a letecké záběry
 

- Našli jsme HUDBU, záběry ve video bance a navrhli grafiku
- Poslali jsme NÁHLED k připomínkám
- Finalizovali jsme GRAFIKU a zapracovali požadavky na úpravu
 

– Odevzdali jsme VÝSLEDEK
- Dohodli jsme se na POKRAČOVÁNÍ SPOLUPRÁCE
 

wolters 55

Převážnou část záběrů ukázek použití jsme zakoupili ve video bance a doplnili trackovanou grafikou. Vyrábíte-li ale důležité součástky pro významné klienty, lze předpokládat, že mají i oni vlastní propagační materiály včetně videí.
 

Taková situace nastal v případě Wolters a automobilky Škoda. Ve výrobě jsme natáčeli díly nové Škody Kodiaq, která v té době ještě nebyla uvedena na trh.
 

Kontaktovali jsme proto s žádostí o záběry jejich PR oddělení a ti nám umožnili využít v propagačním videu imageové záběry auta, které běžně dodávají motoristickým novinářům.
 

HODNOCENÍ VIDEA: Kdo umí, ten umí!
 

„Oslovil jsem VideoBrothers k vytvoření firemního videa, neboť jsem je znal z minulosti. Měli jsme jasnou představu, co chceme vytvořit, typicky z mála hodně.
 

No a borci z VB dokázali skvělým citem pro volbu záběrů, výběrem a sladěním hudby do střihu perfektně vytunit nejen video, ale zcela naplnit naše očekávání.
 

Vše se potrvdilo při „premiéře“ našeho videa na Xmas párty – zaměstnanci Wolters měli velmi vřelé a pozitivní reakce.
 

Spolupráce s VB je tak perfektní, že i proto jsme společně vytvořili hned další video, ale trochu s výzou (chápej animace, jazyky) jako podporu v oblasti bezpečnosti práce, ochrany ŽP či PO pro naši společnost.
 

Dneska je podstatné vědět, kam se obrátit, na koho se dá spolehnout. Proto, když budeme vytvářet další podobné kousky, vím kam zavolat. Kdo umí, ten umí. Díky VideoBrothers!” popisuje průběh spolupráce Plant Manager Pavel Janout.
 

Wolters animace 28

Jako druhý společný projekt jsme začali prakticky ještě před finálním dokončením propagačního videa řešit animované bezpečností video. Jeho cílem je upozornit návštěvníky areálu na možná rizika a nařízení.
 

Do budoucna je plánované využití videa také jako součást automatické bezobslužné vrátnice. Celkem vzniklo bezpečnostní video v 6 různých jazykových verzích včetně nizozemštiny a ukrajinštiny.
 

Wolters Europe animace

Dejte nám vědět, co potřebujete ukázat vy.
 
Poradíme, jak to celé pojmout, aby vše plnilo cíle.
 

videobrothers reference