Případová studie?
Nechte za sebe mluvit klienty

Jak nejlépe prezentovat přínos vaší služby či produktu? Ukažte příběhy spokojených zákazníků formou videa. Rychle a efektně tak představíte, co děláte, v čem se váš výrobek nebo přístup liší od konkurence a jaká je s vámi spolupráce. A co je nejlepší? Nemusíte chválit sami sebe. Požádejte o to vaše klienty a zbytek nechte na nás.
 

Reference od klientů a případové studie jsou bezpochyby jeden z nejefektivnějších obsahových formátů v oblasti B2B. Nicméně na reálný a uvěřitelný příběh spokojeného klienta se rád podívá i koncový zákazník a jistá forma reference jsou vlastně i zkušenosti vašich záměstnanců.
 

Mezi zaměstnaneckou referencí ve formě náborového videa a zákaznickou referencí ve formě případové studie nemusí být tak velký rozdíl. V obou případech diváka zajímá, co od vás může čekat, jak vám to spolu bude klapat a jak jsou s vámi spokojeni ti, co přišli před ním.
 

Podobné jsou i postupy a výrazové prostředky. Nejlepších výsledků dosahujeme kombinací rozhovorů a ilustračních záběrů. Jak u nás vznikají náborová videa popisujeme podrobně zde:
Náborové video: 3 výhody a jak je využít v praxi
 

Stačí nám doslova pár hodin a dokážeme klidně i bez obhlídek a složitých příprav natočit prvotřídní záběry z výroby, kanceláří nebo třeba datacentra. To vše nejčastěji ve dvou lidech, abychom příliš nenarušili běžných chod firmy.
 

Pečlivě hlídáme vyznění obrazu i zvuku. Samozřejmostí jsou světla, kvalitní externí mikrofon i zkušený režisér, který ví, jak se správně zeptat, aby výsledná odpověď stála za to.
 

Pomocí natáčených případových studií se rozhodlo prezentovat např. Moravskoslezské inovační centrum (MSIC) svůj program Expand. V sérii krátkých videí jsme představili 6 různých firem, kterým pomohli experti doporučení MSIC vyřešit konkrétní problém.
 

Další videa z této série a jak to celé probíhalo, si můžete prohlédnout a přečíst tady:
Jak pomohli inovační experti moravskoslezským firmám?
 

Že nemusí být case study jen o mluvení, dokazuje naše video o Spořka festu České spořitelny. Jednalo se o největší firemní akci v České republice. Po jejím natočení nás kromě klasického festivalového sestřihu požádala Spořitelna také o vytvoření verze prezentující čísla.
 

Ve třech minutách jsme ukázali veškeré zajímavé údaje související s přípravou, průběhem i s výsledky celé akce. Tento postup se hodí, potřebujete-li video jako pozadí vaší reálné prezentace nebo je předpoklad, že ho minimálně část diváků bude sledovat bez zvuku.
 

Více o realizaci i mnoha dalších eventových videí pro Spořitelnu:
Česká spořitelna pořádala největší firemní event
 

případová studie Ahold

Pro natáčení rozhovorů se hodí tiché místo. Díky využití ilustračních záběrů není vyloženě nutné, aby člověk stál např. ve výrobě hned vedle hlučného stroje, o kterém mluví. Rozhovor lze zaznamenat i v kanceláři, zasedačce nebo klidně před budovou a popisovaný děj či produkty dotočit zvlášť a zkombinovat až při střihu.
 

Profesionální záběry jako odměna
 

Hotové video a především kvalitní záběry z něj mohou posloužit také jako odměna pro vaše klienty za spolupráci na jeho vzniku. Budete-li s tím souhlasit, může je volně využívat ke svým potřebám také firma, u které budeme vaši referenci natáčet.
 

Recyklování záběrů je cool.
 

Ve způsobu použití vás nijak nelimitujeme. Ilustrační záběry najdou uplatnění ve firemním propagačním filmu, náborovém videu i jen jako krátký sestřih třeba na instagram.
 

Testimonialy mohou vzniknout i v hangáru. Dokazuje to případová studie o serverových technologiích Aircraft Industries, kterou jsme natáčeli pro jejich dodavatele VMware.
 

Co takhle více klientů v jednom videu?
 

Když se rozhodnete natočit více případových studií o různých vašich klientech, určitě se jako další krok nabízí možnost poskládat nejlepší části videí do jednoho sestřihu. Jednotliví mluvčí se nebudou opakovat, ale přidají vždy svůj úhel pohledu a vyzdvihnou jiný přínos.
 

Důvěryhodnost takového videa bude ještě vyšší.
 

Zajímavým řešením, jak ušetřit čas i peníze a mít více klientů naráz na jednom místě, je natočení rozhovorů na veletrhu, kam si vaši klienti přijdou prohlédnout nabízené novinky. Tento postup zvolila např. společnost Dentamed. Během veletrhu Pragodent jsme pro ni vyzpovídali zubaře, pracovníky zubních laboratoří i jejich vlastní poradce.
 

Přečtěte si také naše reference od klientů, pro které jsme natáčeli. Nejsou to sice videa (to víte, kovářova kobyla také chodívá bosa), ale mohou vám pomoci při rozhodování.
 

Těšíme se na spolupráci.

Reference od klientů VideoBrothers - zkušenosti a osobní doporučení