Nahá seděla modelem,
teď malbami inspiruje svět

Když si umělkyně a youtuberka Veronika Mikalová přivydělávala při studiu jako modelka na kresbě aktu, nikdy by ji nenapadlo, že jednou bude sama inspirovat stovky tisíc lidí po celém světě svými malbami a tutoriály na youtube.
 

Z režisérky a scenáristky malířkou a youtuberkou.
 

V roce 2019 založila Veronika z velké vášně k malování projekt Mii Paintings. „Potřebovala jsem po večerech vypnout. Jen tančit štětcem na plátně a tvořit naprosto volně a bez jakéhokoliv zadání. Pár mých obrazů jsem sdílela na sociálních sítích a hned ze začátku jsem měla úžasnou odezvu ze všech koutů světa,” popisuje začátky Veronika Mikalová, která studovala film kromě Zlína také ve Velká Británii.
 

Již před malířskou karierou sklízela ocenění za svou filmařskou tvorbu. Např. její dokument Roxanne promítali i v Cannes a byl nominovám na cenu Jiřího Chaloupeckého. Natáčela i s Markem Owenem z kapely Take That, nebo s miss world Taťánou Kuchařovou.
 

„Má práce filmaře mě vždy moc bavila. Ale až u malířství jsem našla tu naprostou volnost při tvoření. Nikdo mi nediktuje zadání, není potřeba dodržovat časově náročný natáčecí plán. Je to pro mě práce snů a relax,” svěřuje se malířka.
 

V roce 2020 se jí podařilo získat prvních 100 000 followerů na YouTube, za což obdržela i prestižní ocenění Youtube Creator award. V současnosti Mii Paintings sleduje bezmála 200 tisíc lidí z celého světa a nejoblíbenější videa mají miliony zhlédnutí.
 

„Je úžasné slyšet od lidí, že jsem jim svými malířskými videi změnila život. Píší mi, že začali zase po dlouhé době tvořit a mají z toho radost. To je pro mě to největši ocenění.”
 

Jako základ svých obrazů používá Veronika speciální techniku Acrylic pouring, kterou dokáže zvládnout i člověk, který nemá až moc velké malířské vlohy. V tom vidí svou výhodu – je to i pro lidi, kteří by rádi tvořili, ale neví jak, nebo na to nemají talent. Do svých obrazů pak ráda domalovává přírodní motivy, 3D effekty, popř. bubliny, které dodávají akrylovému lití další rozměr.
 

Více informací o Mii Paintings: YouTube | Facebook | Instagram
 

Mii Paintings Veronika Mikalova