TOP 3 filmaři projektu Kreativní voucher

Cílem kampaně pořádané Jihomoravským inovačním centrem je motivovat firmy k využívání místních kreativních profesionálů, a podpořit tím podnikání obou stran. Do akce se zapojilo celkem 235 jihomoravských firem, které si vybírali ze 177 kreativců. Hned po tvorbě webu a grafice cílilo nejvíce žádostí na projekty týkající se videí a animací.

Voucher v hodnotě až 100 tisíc korun ušetří úspěšným žadatelům 3/4 nákladů na realizaci např. propagačního filmu či reklamy. Každá firma mohla podat pouze jednu žádost, takže jednotliví tvůrci si konkurovali i napříč kategoriemi.

kreativni galerie JIC

“Kdo zažádal o podporu např. realizace nového webu, nemohl současně žádat i o příspěvek na tvorbu videa. Těší nás proto, že z 24 kategorií žádala celá 1/5 firem právě o reklamní spoty či produktová videa. Naší produkci projevilo svou důvěru přibližně 13% žadatelů o videa. Prakticky tedy každá 7. přihláška obsahuje námět od VideoBrothers,” je potěšen zájmem o spolupráci režisér Jan Otruba.

“VideoBrothers patří mezi první tři nejvytíženější kreativce v rámci své kategorie,” potvrzuje výsledky počtu žádostí o vouchery Martina Pelcová z PR oddělení JIC. Jednotlivé příjemce dotace vylosuje 27. dubna brněnský primátor Petr Vokřál.

vysledky losovani kreativnich voucheru

“Spektrum oborů a zaměření zájemců o spolupráci je velice široké. Od výroby výtahů, přes distribuci on-line televizního vysílání až po vývoj zabezpečení dat či vzdělávání. Díky kreativnímu voucheru máme šanci našim klientům ušetřit v součtu bezmála šest set tisíc z jejich rozpočtů a především díky profesionálním videím zkvalitnit jejich firemní prezentaci,” chválí přínos projektu Vítězslav Otruba z VideoBrothers.