Znojmo získalo 10. filmové ocenění

Dvojnásobný úspěch na mezinárodním festivalu Tourfilm slaví město Znojmo. Za propagační video Znojemského historického vinobraní 2013 získali jeho autoři bratři Otrubovi z produkce VideoBrothers 2. místo v kategorii filmů do 30 minut. Současně uspěli i v kategorii klipů a reklam do 2 minut, kde si za upoutávku na Vinobraní 2014 odnesli cenu poroty.

 
Dvojí ocenění je pro znojemská videa příznačné. Možná tím porotci parafrázují známý text písně Znojmo vidím tě dvojmo. Takzvaný “double” se totiž Znojmu na Tourfilmu v Karlových Varech povedl již v roce 2010 s filmem Znojmo město s přívlastkem (1. místo v české a 3. místo v mezinárodní sekci) a v roce 2013 s Propagačním filmem města (1. místo v české a cena hejtmana Karlovarského kraje v mezinárodní sekci). Tentokrát však poprvé uspěly dva filmy současně.

 

Pro videa s tematikou Znojemského vinobraní je to již dokonce 3. ocenění. V roce 2012 totiž získalo na tomtéž festivalu cenu poroty také video z Vinobraní 2011. Jan a Vítězslav Otrubovi tak již bodovali na českých i zahraničních festivalech s celkem pěti různými znojemskými filmy.

„Jsme velice rádi, že se daří posouvat kvalitativní laťku našich filmů stále výše a video popisující pouze dvoudenní Vinobraní se může směle rovnat obsáhlým prezentacím měst a krajů,” neskrývá radost režisér Jan Otruba.

Tourfilm 2014 - Znojemske vinobrani - VideoBrothers

„U natáčení opakujících se akcí či festivalů nebo při dlouhodobé spolupráci s jedním klientem je pro nás vždy výzva snažit se překonat sám sebe a přicházet s novými nápady na možná vylepšení dalších videí. Možná i proto se k nám zadavatelé z celé republiky nejen ze Znojma rádi vracejí a pouze jednou jsme točili pro málokoho,” doplňuje filozofii VideoBrothers kameraman Vítězslav Otruba.

 

„Je důležité vědět, čím se mohu odlišit, jestli mám něco, co druzí nemají. A musím to podat přesvědčivým způsobem a nesmím být moc dlouhý a ukecaný. Svět se zkracuje, zrychluje, takže kreativita hraje velmi velkou roli,” uvedl předseda poroty Jiří Mikeš. Podle něj se zvedla celková úroveň přihlášených filmů a i české snímky se dostávají na evropský standard a některé na světovou úroveň.

Tour Region Film 2014 VideoBrothers

Znojemská videa z produkce VideoBrothers s.r.o. naleznou diváci na www.znojmo.tv. Za posledních 6 let jich vzniklo již přes 100 a další stále přibývají. Novinky ze Znojma a okolí můžete sledovat také na Facebooku Znojmo.tv.