Hlavní cena z festivalu TourRegionFilm 2016

Na 49. mezinárodním festivalu Tourfilm v Karlových Varech získalo město Znojmo dvě významná ocenění za své propagační filmy. Odborná porota české části Tour Region Film udělila hlavní cenu v kategorii Promo spot nad 3 minuty bratrům Otrubovým z produkce VideoBrothers s.r.o. za film Znojemské historické vinobraní 2015.

V kategorii spotů do 3 minut se propagační film Královské město Znojmo, vzniklý u příležitosti výročí 790 let od založení města, dostal ziskem čestného uznání mezi 3 nejlepší české reklamy s turistickou tematikou pro rok 2016.

VideoBrothers na festivalu Tourfilm 2016

„Tvůrcům bych chtěl ze srdce pogratulovat k jejich dalšímu velkému úspěchu. Není lehké držet se na špici po tak dlouhou dobu a jen to dokazuje kvalitu, kterou oba filmaři předvádějí. Jsem hrdý na to, že znojemská videa točí právě bratři Otrubové,“ říká místostarosta Znojma Jan Grois.

Celkem posbíralo Znojmo díky filmům od VideoBrothers za posledních 6 let již 12 festivalových cen za 7 různých videí. Veškeré znojemské spoty z dílny VideoBrothers jsou soustředěny na adrese www.znojmo.tv.

Na youtube profilu ZnojmoTV lze najít již více než 160 znojemských videí, z nichž přibližně třetina vznikla pro město Znojmo. Nechybí zde hudební či divadelní festivaly, vinobraní, prezentace areálu bývalého pivovaru, pozvánky do Gránic či na řeku Dyji. Jubilejním 50. videem realizovaným pro město Znojmo se staly Slavnosti okurek 2016.