Se Znovínem a kamerou podvacáté do vinic

V roce 2021 se mělo konat již 20. jarní putování po vinicích, které Znovín Znojmo pořádá pro své věrné zákazníky. Koronavirová opatření tomu chtěla jinak, a tak Znovín již druhým rokem putuje po vinicích a sklepích formou online videí. Za poslední rok jsme Znovínu natočili desítky videí o více než 70 vínech a většinu z nich právě pro cyklus jarních a podzimních putování.
 

Výběr viničních tratí a odrůd je pokaždé velice pestrý. Zatímco loni jsme natáčeli pro každé víno samostatné video s převážně jedním průvodcem v délce cca 1,5 minuty, letos jsme se rozhodli přiblížit pojetí videí více způsobu, jak byla jednotlivá vína prezentována na reálných Znovínských putováních.
 

Každé video proto nově moderují 2 až 3 znalci vín a v jedné lokalitě představí postupně 4 až 5 vzorků. Divák tak získá ucelenější představu o nabídce vín a může si déle užívat souznění chuti vína a pestrých záběrů jarní přírody.
 

Putování po vinicích

Putování po vinicích

Putování po vinicích

Putování po vinicích

Putování po vinicích

Putování po vinicích

Poprvé se také letos e-Putování vydalo i za hranice znojemského regionu. Jedno z videí bylo věnováno hustopečským vinicím, kde Znovín pořádá putování po vinicích v době zrání hroznů. Jak takové reálné putování probíhalo v roce 2014 se můžete podívat na videu níže.
 

Od loňského podzimu se stálým členem e-Putování staly také Vinné sklepy Lechovice, sestrerská společnost Znovínu. Díky tomu měli diváci opět možnost prostřednictvím videí navštívit i vinice, kde běžné putování neprobíhá.
 

Putování po vinicích

Putování po vinicích

Putování po vinicích

Jak potvrzují i prodejní výsledky, zákazníci si na tuto příjemnou formu získávání informací o místě původu vína z pohodlí svých domovů velice rychle zvykli. Znovín proto plánuje v trendu natáčení vinařských videí pokračovat i nadále po obnovení možnosti pořádat reálné akce.
 

Putování po vinicích